Čo dostaneme zadarmo, to si nevážime!

Autor: Roman Slušný | 27.5.2013 o 15:30 | (upravené 4.6.2013 o 12:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  755x

Pred niekoľkými dňami som tu opísal zážitok svojho známeho, ktorý na Slovensku podnikal v oblasti realít a v Česku prevádzkoval hotel, ale nakoľko mu tento skrachoval, tak bol nútený odísť do Rakúska, kde pracoval ako elektrikár. Napokon sa vrátil domov a založil si internetovú stránku, na ktorej si môžu firmy vyberať svojich budúcich zamestnancov a nezamestnaní zase hľadať prácu. Nakoľko niektorí čitatelia spochybňovali hodnovernosť celého príbehu ako aj samotnú existenciu spomínaného podnikateľa, rozhodol som sa, že s pánom Marcelom Doležalom urobím o jeho novom biznise rozhovor.

Aj takto sa dá pracovať...Aj takto sa dá pracovať...ps

 

Ako to vlastne funguje na internetových pracovných portáloch – malo by sa za prístup na ne platiť alebo by mali byť pre všetkých dostupné zadarmo?

- Pracovných portálov je veľa a každý má asi iné pravidlá. V skutočnosti však firmy platia nemalé peniaze za inzerciu a hlavne za prístup do databázy uchádzačov. Na našom portáli majú potenciálni zamestnávatelia sprístupnené všetky pre nich doležité informácie a služby zadarmo. Nemusia teda platiť za prístupy k životopisom, ktoré na portál zadávajú ľudia hľadajúci si prácu. Uchádzači o zamestnanie, teda ľudia, ktorí si seriózne chcú nájsť prácu, si majú možnosť u nás zriadiť svoj pracovný profil po zaplatení symbolického administratívneho poplatku. Myslím, že s jeho výškou by nemal mať nikto problém, nakoľko mnohí ľudia si kupujú každý deň cigarety a na našom portáli jobdatabank.com budú mať za rovnakú sumu spracovaný, zverejnenený a aktívny svoj pracovný profil na obdobie 30 kalendárnych dní. Ostatná základná inzercia na stránkach je pre firmy aj pre všetkých ostatných používateľov nášho pracovného portálu jobdatabank bezplatná.

Keď tomu dobre rozumiem, tak firmy si vo vašej databáze môžu zadarmo nájsť a vybrať vhodného človeka na pozíciu, ktorú potrebujú obsadiť?

- Hej. V minulosti sa totiž stávalo, že si firmy vyberali zamestnancov na portáloch, kde mali ľudia hľadajúci prácu bezplatný prístup, ale aj napriek tomu tam bolo len málo takých uchádzačov, ktorých by práve oni potrebovali. Respektíve nachádzali sa tam kadejaké životopisy od rôznych ľudí, ktorí ani nemali vážny záujem o prácu, potrebné skúsenosti a nevyhnutnú prax na požadované pracovné pozície, ale len využili možnosť vložiť si niekde CV zadarmo. Firmy nakoniec zistili, že hoci si aj za službu prístupu k životopisom uchádzačov o zamestnania platia, v konečnom dosledku si aj tak nemajú z čoho vybrať.

Aká je šanca, že práve u vás kvalitných a kvalifikovaných zamestnancov nájdu?

- Tá pravdepodobnosť, že potrebných pracovníkov nájdu, je dosť veľká a to z jediného prostého dôvodu a to, že človek, ktorý si hľadá serióznu prácu a na znak toho si nemá problém zaplatiť tento symbolický administratívny poplatok, lebo to s hľadaním zamestnania myslí naozaj vážne a nemá profil niekde na pracovných portáloch len preto, že snáď sa mu nejaká firma niekedy ozve. Dnes to takto už nefunguje. Je veľmi veľa uchádzačov o zamestnanie a firmy si dnes majú z čoho vyberať. Nakoľko pracovných príležitostí je v rámci šetrenia firiem stále menej, tak si firmy vyberajú len tých kvalitných a práve na našom pracovnom portáli je pravdepodobnosť nájdenia vhodného uchádzača veľmi vysoká.

Takže tvrdíte, že cez váš portál si uchádzač o zamestnanie nájde prácu oveľa skôr než pri využití ostatných známych internetových stránok?

- Možnosť na rýchle získanie pracovnej príležitosti je veľmi vysoká, nakoľko vytvorené profily uchádzačov o zamestnanie sú sprístupnené firmám až v štyroch štátoch Európskej únie a to konkrétne v Slovenskej republike, Českej republike, Nemecku a Rakúsku. Teda aj v krajinách, kde je nižšia miera nezamestnanosti ako u nás a navyše oveľa vyššie priemerné mzdy. Som presvedčený, že náš portál ponúka bezkonkurenčnú šancu ľudom hľadajúcim si prácu, s vysokou mierou úspešnosti. Podľa našich skúseností bývajú uchádzači o zamestnanie, ktorí sú registrovaní na našom portále oslovení s pracovnou ponukou od jedného do šiestich týždňov. Ak sa o tom chce niekto sám presvedčiť, stačí si to iba vyskúšať

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Testy zachytili 705 pozitívnych ľudí, vyliečilo sa 468 pacientov

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy.

Smatana: Plošné testovanie rýchlotestami je zlé riešenie, ale v našej situácii mu rozumiem

Antigénové testy sú menej presné, dôkazom je aj nakazený Trump.

Cynická obluda

Terazky budeme testovať

Testovanie vraj nezvládnu zabezpečiť zdravotníci, lebo zdravotníctvo utrpelo vládou Smeru. Tak ho zabezpečí armáda.


Už ste čítali?