Futbalistky SR remizovali na turnaji Istria Cup 2015 s Rakúskom 1:1

Národné tímy Slovenska a Rakúska sa stretli v úvode ženského futbalového turnaja Istria Cup 2015, ktorý sa koná v dňoch 4. až 11. marca v Chorvátsku. Naše dievčatá na úvod remizovali s Rakúšankami 1: 1 po polčase 0:0, keď do vedenia išlo Rakúsko zásluhou útočníčky Nicoly Billa, ale o remízový stav sa postarala pomerne skorým vyrovnávajúcim gólom Patrícia Hmírová.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Za Rakúšanky skórovala Nicole Billa z klubu FSK St. Pölten Spratzern, ktorý po jesennej časti vedie rakúsku bundesligu. Dala si tak pekný darček k 19. narodeninám, ktoré oslavuje 5. marca. Slovenky vyrovnali už o dve minúty po inkasovaní, o čo sa postarala Patrícia Hmírová pôsobiaca v poľskom klube 1.FC Katowice. Aj v druhom zápase našej skupiny A medzi Maďarskom a Írskom sa zrodila remíza 1:1.

Priebeh zápasu:
Prvá polhodina bola vyrovnaná a skvelá rakúska brankárka Manuela Zinsberger pôsobiaca v Bayerne Mníchov, v nej reflexívnym zákrokom zmarila jednu obrovskú šancu Sloveniek. V 21. minúte sa dostávala do veľkej šance Nicole Billa, ale chýbal jej k lopte kúsok. Rakúšanky hrozili najmä zo štandartných situácií. V 42. minúte mali možnosť kopať priamy voľný kop, ale Slovenky v múriku loptu zablokovali. Po prestávke sa hral v daždi na nerovnom trávniku vyrovnaný súboj, o čom svedčí aj konečné skóre. Slovenky dali gólpo peknej akcii Veroniky Klechovej s Dominikou Škorvánkovou, ktorá šikovne vystrelila spoza šestnástky a rakúska brankárka jej strelu len vyrazila pred seba, k lopte sa skôr než obrankyne súpera dostala Patrícia Hmírová, ktorú ju dobehla, prestrelila brankárku mníchovského Bayernu a lopta bola v sieti.

Hlasy trénerov: Dominik Thalhammer (Rakúsko): „Bol to vyrovnaný boj, v ktorom sme sa však málo dostávali s loptou do šestnástky súperiek.V druhej polovici sme boli lepším tímom a mali hru viac a viac pod kontrolou, ale Slovenky nám neustále hrozilo nebezpečnými protiútokmi. V niektorých situáciách, sme im rýchlostne nestíhali. Avšak, náš tím hral veľmi bojovne až agresívne a dievčatá vydali zo seba všetko.“

Zsolt Pakusza (Slovensko): „Videli sme z obidvoch strán taktický zápas na pomerne ťažkom teréne, kde sa nedal hrať veľmi kombinačný futbal. Myslím, že sa nám po celý zápas darilo v obrane i útoku plniť to, na čom sme sa dohodli. Šancí na oboch stranách nebolo veľa, ale keby som ich spočítal, tak sme ich mali určite viac než Rakúšanky. Ony sa ujali vedenia po sérii našich chýb, takže to nebola nejaká vypracovaná akcia. Som rád, že sme na gól dokázali pomerne rýchlo odpovedať, keď sa presadila Hmírová. Veľmi ma mrzí zranenie Diany Bartovičovej. Dúfam, že to nebude vážne a ešte bude môcť v turnaji pokračovať. Všetky hráčky, aj tie, čo naskočili zo striedačky, podali kvalitné výkony vzhľadom k tomu, že sme na konci zimnej prípravy tesne pred začiatkom jarnej časti sezóny. Dôležité bolo, že sme hrali pozorne, plnili si zadané úlohy a dievčatá vedeli jedna druhej pomôcť. Keby som to mal zhrnúť, tak sme dnes mohli aj vyhrať, ale vzhľadom na priebeh zápasu som s remízou spokojný."